שיווק באינטרנט

 

 

שיווק באינטרנט

שיווק באינטרנט הוא אחד הכלים היעילים ביותר הקיימים כיום בשוק הפרסום כולו בארץ ובעולם. רק בארץ לבד ישנם כיום למעלה מארבעה מיליון גולשים ברשת האינטרנט, אשר גולשים בכל יום בממוצע 3.4 שעות. הדבר אומר שבאמצעות שיווק באינטרנט, תוכלו להגדיל את הפרסום והשיווק של החברה או המותג שלכם ובכך גם להגדיל באופן משמעותי את מאגר לקוחותיכם ובוודאי לגרוף יותר רווחים.

שיווק באינטרנט החל עוד מראשית שנות התשעים של המאה העשרים ועשה את צעדיו הראשונים על ידי פרסום פשוט באתרי אינטרנט. לאחר מכן עבר שיווק באינטרנט תמורה והחלו להיווצר פרסומות גרפיות באתרי אינטרנט שונים. התמורה הגדולה מכולם שארעה בתחום שיווק באינטרנט, היתה עם תפיסת מנועי החיפוש המקוונים מקום דומיננטי יותר ברשת ובעיקר לאחר היווסדות מנוע החיפוש גוגל, אשר יצר את מערכת הקישורים הממומנים ופתח את הדלת אל עבר שיטת שיווק חדשנית, יעילה וחסכנית הרבה יותר מבעבר.

שיווק באינטרנט היום יכול להתפרס על שיטות שונות כגון קידום אתרים אורגני, שהינו תהליך ארוך ומתמשך בו מתאימים את האתר למנוע החיפוש ובכך מקדמים אותו עם הזמן במעלה המיקום במנוע החיפוש. ניתן לבצע שיווק באינטרנט גם על ידי פרסום בבאנרים שמורכבים לרוב על ידי תמונה או קבצי וידאו ומשרתים מטרה של פרסום תדמיתי למותגכם. דרך שיווקית נוספת הינה באמצעות ניוזלטרים או בעברית: מגזינים אלקטרוניים, שהם מסרי פרסום הנשלחים לתיבות הדואר האלקטרוני של אנשים הנרשמים אליו ומבקשים לקבל מידע שוטף בתחום.

שיווק באינטרנט כיום יכול להתבצע גם על ידי צ'אטים באתרי האינטרנט וכך מעבירים מידע או פרסום לגולש בזמן אמת. שיווק באינטרנט אם כן הוא תחום שהתפתח מאד משנות התשעים ונראה כי תחום שיווק באינטרנט עוד יביא עימו פתרונות שיווק מתקדמים ויעילים יותר עם הזמן.